V petek, 15. 6. 2018, je bilo v Ljubljani državno tekmovanje iz nemške debate, ki sta se ga letos prvič udeležila tudi dva dijaka naše šole. Žiga Mekiš Recek in Luka Murnc sta bila zmagovalca šolskega tekmovanja in sta se uvrstila na polfinalno tekmovanje v Ljubljani. Oba sta bila uspešna in sta se uvrstila v finale. Tema finalnega tekmovanja je bila »Ali naj se v Sloveniji uvede obvezno leto družbenokoristnega  dela za mladostnike«.

Na državnem tekmovanju je prvo mesto zasedel Žiga, Luka pa je bil tretji. Žiga si je tako zagotovil udeležbo na mednarodnem tekmovanju JDI v nemščini, ki bo letos septembra v Bratislavi na Slovaškem. Poleg Žige se bo iz Slovenije mednarodne debate udeležil še dijak Tilen Maček iz Raven na Koroškem, ki je zasedel 2. mesto. Mentorja tekmovalcema naše šole sta bila Tatjana Svetanič in mag. Tomi Bušinoski.

Vsem udeležencem debate čestitamo.

Tatjana Svetanič, prof.

  

(Visited 85 times, 1 visits today)