V četrtek, 17. 3. 2022, smo na naši šoli izvedli šolsko tekmovanje iz matematike – kenguru. Tekmovalo je skupaj 57 dijakov: iz prvega letnika jih je bilo 24, iz drugega 21, iz tretjega 9, iz četrtega letnika pa so se tekmovanja udeležili trije dijaki. Bronasto priznanje je prejelo 19 dijakov. Še isti dan je sledil odbirni del tekmovanja. Trije dijaki so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 23. 4. 202, v Lendavi. Enej Kuzma, 1.š (mentorica: Sandra Pančor, prof.) je osvojil zlato priznanje, Izidor Horvat, 1.a (mentorica: Sandra Pančor, prof.) in Roko Kolmanič, 2.a (mentorica: Valerija Režonja, prof.) pa sta prejela srebrno priznanje. Letošnje odlične uvrstitve naših dijakov so tudi izziv za naslednje šolsko leto, ko bo državno tekmovanje potekalo na naši šoli.
Čestitke vsem!
Za aktiv matematikov:
Valerija Režonja, prof.
(Visited 327 times, 1 visits today)