V četrtek, 21. 3. 2024, je potekalo šolsko tekmovanje iz matematike, ki je sestavljeno iz dveh delov. V prvem delu so naloge tipa Mednarodni matematični Kenguru, v drugem odbirnem delu pa dve nalogi odprtega tipa. Na naši šoli je tekmovalo 24 dijakov: 10 iz 2. letnika, 4 iz 3. letnika in 10 iz 4. letnika, medtem ko dijaki 1. letnika niso tekmovali zaradi udeležbe na ekskurziji v Rim. Bronasta Vegova priznanja so podeljena glede na rezultate Mednarodnega matematičnega Kenguruja. Na naši šoli je bronasto priznanje prejelo 8 dijakov. Za uvrstitev na državno tekmovanje pa morajo tekmovalci pristopiti še k odbirnemu delu šolske ravni tekmovanja. Na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 20. 4. 2024, na Ekonomski šoli v Murski Soboti, so se uvrstili:
Bine Buzeti, 2. a (mentorica: Tadeja Pucko, prof.),
Nik Tivadar, 2. a (mentorica: Tadeja Pucko, prof.),
Enej Kuzma, 3. š (mentorica: Sandra Pančor, prof.) in
Izidor Horvat, 3. a (mentorica: Valerija Režonja, prof.).
Bine Buzeti in Enej Kuzma sta prejela zlato priznanje, Izidor Horvat pa srebrno priznanje.
Čestitke vsem in še veliko uspehov v prihodnje!
Za aktiv matematikov zapisala: Valerija Režonja, prof.
(Visited 107 times, 1 visits today)